O mnie

agata czyta książki

Cześć, jestem Agata. 🙂  Mam 29 lat, z wykształcenia jestem psychologiem, a z pasji czytelniczką. Poza tym w wolnych chwilach lubię robić mało profesjonalne zdjęcia, oglądać seriale i (bardzo amatorsko) biegać. Niemal każda moja aktywność wiąże się ze słuchaniem muzyki – jestem pod tym względem nałogowcem.

Literatura jest obecna w moim życiu od kiedy tylko pamiętam. Gdy jeszcze nie umiałam czytać, zasłuchiwałam się w opowieści o Ani Shirley, którą czytała mi babcia. Gdy czytać już umiałam, sama zaczęłam zachłannie czytać wszystko, co wpadło mi w ręce.

W moim rodzinnym domu książek jest naprawdę mnóstwo. Nie starczyłoby mi chyba życia na przeczytanie wszystkich. Dlatego chętnie dokupuję kolejne, bo po co się ograniczać?

Wśród moich ulubionych autorów są m. in. Jakub Żulczyk, Carlos Ruiz Zafón, George R. R. Martin, Wojciech Chmielarz i Jaume Cabré.

Chętnie sięgam po literaturę typowo rozrywkową (kryminały, thrillery, sensacje, powieści obyczajowe), ale nie pogardzę również dobrym reportażem (zwłaszcza historycznym). Ostatnio odkryłam w sobie miłość do literatury hiszpańskiej i iberoamerykańskiej. Dbając o ciągły rozwój zawodowy chętnie sięgam po profesjonalne tytuły branżowe (głównie z zakresu szeroko rozumianej diagnozy, pomocy psychologicznej i psychoterapii).

Lubię leniwe niedziele z kocem, herbatą i książką. Czytam w metrze i autobusie, próbując wyrwać dla literatury każdą chwilę wolnego czasu. Lubię wracać do książek, które już przeczytałam, a gdy kupię nową, przez pół dnia trzymam ją w rękach i przeglądam, jakby była cennym skarbem. Stworzyłam tego bloga, by był dla mnie motywacją do czytania i głębszej refleksji. Będzie mi bardzo miło, jeśli znajdzie się ktoś, kogo uda mi się zainspirować, zaciekawić i zatrzymać na dłużej. 🙂