O mnie

agata czyta książki

Cześć, jestem Agata. 🙂  Mam 27 lat i z wykształcenia jestem psychologiem. Posiadam uprawnienia do przeprowadzania badań z zakresu psychologii transportu i tym, a także przeprowadzaniem badań z zakresu psychologii medycyny pracy oraz udzielaniem pomocy psychologicznej, zajmuję się zawodowo. Obecnie uczę się w Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, gdzie na podyplomowym studium zgłębiam tajniki interwencji kryzysowej. W wolnych chwilach lubię robić mało profesjonalne zdjęcia i oglądać seriale. Niemal każda moja aktywność wiąże się ze słuchaniem muzyki – jestem pod tym względem nałogowcem. A poza tym, nietrudno się pewnie domyślić, że czytam książki. Literatura jest obecna w moim życiu od kiedy tylko pamiętam. Gdy jeszcze nie umiałam czytać, zasłuchiwałam się w opowieści o Ani Shirley, którą czytała mi babcia. Gdy czytać już umiałam, sama zaczęłam zachłannie czytać wszystko, co wpadło mi w ręce.

W moim rodzinnym domu książek jest naprawdę mnóstwo. Nie starczyłoby mi chyba życia na przeczytanie wszystkich. Dlatego chętnie dokupuję kolejne, bo po co się ograniczać? Czytam głównie thrillery, sensacje i kryminały. Interesuje mnie też historia – zwłaszcza tematyka powojennych losów nazistów, dlatego czytam też czasem książki historyczne. Warto jednak nadmienić, że kobieta zmienną jest, więc nigdy do końca nie wiem, na jaką literaturę będę miała ochotę następnym razem.

Nie podążam za modą – nie kupuję bestsellerów ani dopiero co wydanych książek tylko dlatego, że wszyscy dookoła je kupują. Podążam własną drogą i staram się być sobą bez względu na okoliczności.

Lubię leniwe niedziele z kocem, herbatą i książką. Ostatnio coraz częściej czytam w metrze czy autobusie. Lubię wracać do książek, które już przeczytałam, a gdy kupię nową, przez pół dnia trzymam ją w rękach i przeglądam, jakby była cennym skarbem. Stworzyłam tego bloga, by był dla mnie motywacją do czytania i głębszej refleksji. Będzie mi bardzo miło, jeśli znajdzie się ktoś, kogo uda mi się zainspirować, zaciekawić i zatrzymać na dłużej. 🙂